Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2017. December 22. 09:22, péntek | Belföld
Forrás: mti

Másfél tonna hamis terméket foglaltak le a Liszt Ferenc repülőtéren

Másfél tonna hamis terméket foglaltak le a Liszt Ferenc repülőtéren

Mintegy másfél tonna hamis terméket, dohánycsomagoló tasakot és belga adójegyet rejtő küldeményt foglaltak le a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint a pénzügyőrök lefoglaltak egy Hongkongból érkező 538 csomagból álló küldeményt, amelyben összesen 55 ezer dohánycsomagoló tasakot, valamint több 99 ezer belga adójegyet találtak. A csomagok címzettje egy magyarországi cég volt.

A dohánycsomagoló termékeken kívül a pénzügyőrök 41 csomagban ötezernél több hamis DVD-t és sok száz mobiltelefon tartozékot is találtak, melyekről a szakértő megállapította, hogy hamisak.

A NAV elrendelte a hamis DVD-k és a mobiltelefon tartozékok megsemmisítését. A dohánycsomagoló tasakokat, a belga adójegyeket lefoglalták és bélyeghamisítási bűntett, valamint iparjogvédelmi jogok megsértése bűntett elkövetésének gyanúja miatt feljelentést tettek - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.