Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2011. December 12. 13:06, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Másfélmillió munkaképes nem dolgozik Magyarországon

Másfélmillió munkaképes nem dolgozik Magyarországon

A tanulókat leszámítva mintegy másfél millió munkaképes korú ember nem dolgozik Magyarországon.

Közülük több százezren indokolatlanul vannak távol a munkaerőpiactól, és nem is szeretnének visszakerülni oda - írja a Magyar Nemzet a Központi Statisztikai Hivatal friss elemzése alapján. A KSH szerint csaknem háromszázezer olyan ember van, aki semmilyen ellátásban nem részesül, és nem is tanul sehol.

Aggasztó képet fest a magyarországi inaktív réteg létszámáról és összetételéről a KSH friss elemzése. A legutóbbi adatok szerint - a tanulókat figyelmen kívül hagyva - a 15-61 éves, munkaképes korú korosztály tagjai közül mintegy 1 432 000-en távol maradtak a munkaerőpiactól. Az elemzés rámutat: a munkaképes korú inaktívak sokasága nem feltétlenül szeretne be-vagy visszakerülni, a megfelelő szintű szociális ellátórendszer fenntartásához azonban elengedhetetlen a munkaerőpiactól indokolatlanul, de még az indokkal távol lévők bizonyos csoportjainak is a visszakapcsolása a munka világába.

Az intakítvak többsége a társadalom jóváhagyásával, egyetértő támogatásával marad távol a gazdasági tevékenységektől, mert tanul vagy a nyugdíj valamelyik formájában részesül. A KSH ugyanakkor rámutat: a 15-61 évesek közel 4,6 százaléka társadalmilag elfogadott indok nélkül hiányzik a dolgozó vagy munkát kereső népességből. A hivatal az elmúlt esztendőben összességében mintegy 295 ezer olyan 15-61 éves inaktívat vett számba, aki semmiféle kimutatható jövedelemforrással nem rendelkezett, és nappali tagozatos tanulmányokat sem folytatott. Az egyéb inaktívak közel kétharmada a legjobb munkavállalási korú 25-54 évesek korosztályába tartozott. Valószínű, hogy a munkaerőpiactól valamilyen okból elhatárolódók, az adózást, járulékfizetést elkerülni szándékozók, a bejelentetlen munkákat végző személyek jelentős részben közülük kerülnek ki.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra