Hírek
2011. Augusztus 08. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Még számítógépes játék is lesz a gőzösön

Kiállítóhely lesz a Balaton első csavargőzöséből. A hajó a 19. században a Balatonon és a Dunán is szolgált, viszont évek óta a balatonboglári kikötőben áll. Az 1872-ben épült hajót a Balatoni Hajózási Zrt. újítja fel.
Gőzerővel folyik a munka a Balaton első csavargőzösén. A hajót kívül-belül felújítják. A hajó a 80-as években került Balatonboglárra, partra tették, így menekítve meg a megsemmisítéstől. Az állapota azonban csak romlott, vandálok rongálták meg, ellopták a hajócsavart és felgyújtották. Végül a város tulajdonába került. Most Játsszunk hajósinast! címmel gyerekeknek szóló kiállítást terveznek a hajó belsejébe.
„Dolgozunk azon, hogy pontosan milyen attrakciók legyenek benne, de mindenképpen számítógépes játékoktól elkezdve a hajó történetéről, a balatoni hajózásról is megtudhatnak majd a gyerekek sok érdekes dolgot” – mondta el Mészáros Miklós, Balatonboglár polgármestere.
Balatonboglár európai uniós pályázaton nyert pénzt a felújításra. 16 millió forintot költenek a hajóra, ebből csak kétmilliót kell a városnak fizetnie. A csavargőzös már idén ősszel teljesen megújul, a kiállítás pedig jövő nyárra készül el. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.