Hírek
2018. Május 05. 10:29, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay illusztráció
Megdőlt a fővárosi hajnali melegrekord
Szombatra virradóra megdőlt a fővárosi hajnali melegrekord - tájékoztatta az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-t.
Mostanáig 17,8 Celsius-fok volt a május 5-ei budapesti minimumhőmérsékleti rekord, amelyet 2010-ben Lágymányoson mértek. Most ennél több helyen is melegebb volt, a fővárosban Budapest belterületen 18,3, míg Lágymányoson mindössze 19,6 fokig hűlt a levegő a leghidegebb órában.
Az országos rekord viszont így sem dőlt meg, az országos minimumhőmérsékleti rekord továbbra is 19,7 fok, melyet 1969-ben Sopronban mértek.
Az előrejelzés szerint folytatódik a nyáriasan meleg időjárás. Szombaton több órára kisüt a nap. Délután inkább csak a déli megyékben alakulhat ki egy-egy zápor, zivatar. A legmagasabb nappali hőmérséklet 26-32 fok között várható. Késő estére 19-25 fok közé hűl le a levegő.
Vasárnap is nagyrészt napos idő várható, csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet többnyire 10-17, a maximumhőmérséklet 24-29 fok között valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
