Hírek
2021. Január 14. 09:28, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt 118 beteg, 1926-tal nőtt a fertőzöttek száma
Meghalt 118, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 1926 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön.
A kormányzati portálon azt írták: 347 636-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 11 066-ra emelkedett.
A gyógyultak száma 220 304, az aktív fertőzötteké 116 266. Kórházban 4689 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 344-en vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 25 646-an vannak, a mintavételek száma 2 898 998-ra nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
