Városlista
2025. október 20, hétfő - Vendel

Hírek

2020. Április 12. 08:31, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Meghalt 14 koronavírus-beteg és 1400 fölé emelkedett a fertőzöttek száma Magyarországon

Meghalt 14 koronavírus-beteg és 1400 fölé emelkedett a fertőzöttek száma Magyarországon

Meghalt 14 beteg, és százzal nőtt, így 1410-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - írta a koronavirus.gov.hu vasárnap reggel.

Közölték, újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.

Az elhunyt 14 ember - valamennyien idősek voltak - krónikus betegséggel küzdött. A koronavírus magyarországi halálos áldozatainak száma 99-re emelkedett.

Kiemelték, a Pesti úti idősotthonban eddig összesen 198 igazolt koronavírus-fertőzöttet találtak, nyolcan meghaltak.

Az oldal adatai szerint 118-an gyógyultan távoztak a kórházból. Jelenleg 15 333-an vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 33 532.

Hangsúlyozták, hogy a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. A azonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek.



A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és aki teheti, az maradjon otthon, továbbá mindenki tartsa be az ajánlásokat és a kijárási korlátozásokat, amelyeket a kormány határozatlan időre meghosszabbított. Különösen kérik a budapestieket, hogy tartsák be a korlátozásokat, mert a fővárosban van a legtöbb fertőzött.

Kiemelték továbbá, ahogy az elhunytak adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért nyomatékosan kérik az időseket, hogy maradjanak otthon, és a bevásárláshoz kérjék hozzátartozóik vagy az önkormányzat segítségét.

Az oldalon található térkép alapján továbbra is Budapesten (669 ember) és Pest megyében (215) van a legtöbb fertőzött, majd Fejér (93), Győr-Moson-Sopron (60), Csongrád (45) és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében (44).

A legkevesebb fertőzött Heves megyében (9) található.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 20. 08:03, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: ma durva nap lesz Luxembourgban

2025. Október 20. 08:00, hétfő | Belföld

Rétvári Bence: a teljesítményarányos bérezéssel már 6000 tanár keresete emelkedett egymillió forint fölé

A teljesítményarányos bérezéssel már 6000 tanár keresete emelkedett egymillió forint fölé - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára vasárnap az MTI-vel.

2025. Október 20. 07:59, hétfő | Belföld

Felhős, de enyhe idő várható a héten

Jellemzően felhős, olykor esős, szeles, de az átlagosnál enyhébb idő várható a héten, a hőmérséklet csúcsértéke a hét közepén már 20 Celsius-fok körül alakul és szerdától a hajnali fagyok is megszűnnek.

2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: