Hírek
2014. Május 22. 07:43, csütörtök |
Helyi
Forrás: lvp/fotó:www.danubia-televizio.hu
Megnyílt a Szentendrei-sziget lovas út első szakasza
Hosszas előkészületet és szervezési munkát követően megnyílt a Szentendrei-szigeten, Kisorosziban a lovas út első, 15 kilométeres szakasz. A tervek alapján év végéig a teljes 80 kilométer elkészülhet.
Több éves előkészületi munka után megnyílt a Szentendrei-szigeten a lovas út első, 15 kilométeres szakasza, amely az év végére a teljes 80 kilométeren elkészülhet - írta a Magyar Nemzet.
A tervek szerint Kisoroszi, Szigetmonostor, Pócsmegyer és Tahitótfalu is épít utakat a lovasok számára, amelyeket egymással összekapcsolnak és így az egész szigetet körbe lehet majd járni lóháton.
Molnár Csaba, Kisoroszi polgármestere a kifejtette, hogy a sziget négy települése közül elsőként Kisoroszinak sikerült megnyitnia a lovas utat, de ha a többi is elkészül a tervvel, akkor a mintegy 80 kilométeres lesz. Az úton 20 kilométerenként pedig beállók, lópihenők, takarmánytárolók és vendégfogadók várják majd a lovasokat, ezzel fellendítve a térség lovas turizmusát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
