Hírek
2020. Február 16. 09:56, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok - fotó: police.hu
Mellkason lőtte öccsét a 15 éves lány, vádat emelnek
Egy lány véletlenül meglőtte az öccsét egy kiskunfélegyházi tanyán. Az ügyben lezárta a nyomozást a Bács-Kiskun megyei rendőrség.
Lőtt sérüléssel vitte a fiát a Bács-Kiskun Megyei Kórházba egy kiskunfélegyházi nő 2019. június 17-én késő este – közölte a rendőrség oldalán.
Mint kiderült, az egyik tanyában egy kislány a nagyapja légfegyverével játszott, eközben véletlenül meghúzta a ravaszt és mellkason lőtte 12 éves öccsét, aki – az igazságügyi orvosszakértő véleménye szerint – életveszélyes sérülést szenvedett.
A nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki a 15 éves lányt gondatlanságból elkövetett életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt.
Az ügyben a rendőrök befejezték a nyomozást és az iratokat a napokban átadták a megyei főügyészségnek.
A fegyver tulajdonosával szemben eljárást indított a hatóság, mivel megszegte a lőfegyver tárolási szabályait. A szabálysértés elkövetése miatt a rendőrség pénzbírságot szabott ki, amit a férfi be is fizetett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld
K&H ifjúsági index: a fiatalok idén átlagosan 51 ezer forintot terveznek karácsonyi ajándékokra
2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld
MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől
2025. December 14. 09:01, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza
Az Ajkai Magyar Imre Kórház az ország egyik legversenyképesebb intézménye, amely az elmúlt négy esztendőben több mint 5 milliárd forinttal gazdagodott
2025. December 14. 09:00, vasárnap | Belföld
Mohácson tartott gyűlést a DPK
Az összefogás és a béke iránti elkötelezettségre buzdították hallgatóságukat a Digitális Polgári Körök (DPK) Mohácson rendezett háborúellenes gyűlésének felszólalói szombaton.
