Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2012. Július 24. 08:44, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Művészetek Völgye - Programok a Kaláka Versudvarban

Művészetek Völgye - Programok a Kaláka Versudvarban

A Kaláka és a Szélkiáltó együttes koncertjével nyílik meg a Kaláka Versudvar Kapolcson, a Művészetek Völgyében péntek délután; az együttes tíz napon át várja a látogatókat zenés irodalmi műsorokkal.

Pénteken 19 órakor Keserédes címmel a Szélkiáltó ad koncertet, este kilenctől Valaki jár a fák hegyén címmel a Kaláka együttes Kányádi-estje veszi kezdetét, a vendég Kányádi Sándor lesz.
Szombattól minden nap reggel tíztől Benedek Krisztina népi énekessel Kerekítő mondókás móka kezdődik az udvarban a legkisebbeknek; a felnőttek délután egytől Lackfi János vezetésével a Versműhelyben kreatív írással foglalkozhatnak.
Számos vendég megfordul majd az udvarban, így például a szlovák Kor-Zár együttes, Malek Andrea és Szalóki Ági énekes, Dinnyés József daltulajdonos, Varró Dániel énekes, Berecz András mesemondó, Mesterházi Mónika költő, Rátóti Zoltán színművész és Müller Péter Sziámi költő, zenész.
A sok zenés gyermekprogram mellett felnőtteknek szóló rendezvények is lesznek; vasárnap 21 órakor Kitaszít és befogad a világ címmel Francois Villon-estet ad Mácsai Pál és Huzella Péter.
Gryllus Dániel, a programok egyik szervezője az MTI-nek elmondta, hogy a Kaláka a kezdetektől fogva szereplője a völgynek, a szervezőkkel régi a barátság "és nagyon egy nyelvet beszélünk".
Hozzátette: kiderült, hogy a völgyben jól működnek a különböző tematikus udvarok, a Kaláka pedig örömmel mondott igent tavaly a felkérésre. A versudvarnak nagy sikere volt, több ezren látogattak el a programokra, a visszajelzések alapján igen jó hangulatban telt a tíz nap, így természetes volt, hogy idén is ott lesznek. Néhány dolgon változtattak, de a szellemisége ugyanaz marad a versudvarnak - tette hozzá a zenész.
Elárulta: a programsorozatban visszatekintenek az előző évre is, amikor megjelent a Szabó Lőrinc verseit feldolgozó új lemezük, valamint emlékezetes koncertet adtak Gryllus Vilmos 60. születésnapján: ezek a dalok is hallhatók lesznek a Kaláka Versudvarban.
A részletes programot a www.kalakaversudvar.hu oldalon lehet olvasni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld

Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid

Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt

A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon

2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld

Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben

Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.