Hírek
2017. Február 14. 09:45, kedd |
Belföld
Forrás: mti/fotók: police.hu
Nagy rakás drogot foglaltak le a rendőrök Szombathelyen és a fővárosban
Jelentős mennyiségű kábítószergyanús anyagot foglaltak le a rendőrök egy összehangolt akció során Szombathelyen és a fővárosban - közölte honlapján a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság kedden.
A tájékoztatás szerint egy személygépkocsit és annak utasait ellenőrizték a rendőrök az M86-os számú autóút Szombathelyre bevezető szakaszán február 13-án a hajnali órákban, mivel azt gyanították, hogy a járműben utazó fiatalok kábítószert fogyasztottak.
A rendőri akció során Terrorelhárítási Központ (TEK) műveleti egysége elfogta és előállította a gépkocsit vezető 21 éves K. Barbarát és a járműben utazó 25 éves V. Gergőt, a gépkocsit átvizsgálva pedig több mint háromszáz gramm kábítószergyanús anyagot találtak - írták a rendőrségi közleményben.
Hozzátették: a rendőrök még aznap házkutatást tartottak az elfogott személyek szombathelyi lakásán, ahol 82 darab ecstasy tablettát, valamint a kábítószer terjesztéséhez használt eszközök kerültek elő.
A közlemény szerint az ügy kapcsán házkutatást tartott a rendőrség egy fővárosi lakásban is, ahol elfogták a 23 éves M. Gergőt, aki a gyanú szerint a vasi megyeszékhelyen lefoglalt kábítószert értékesítette. A lakásban további ecstasy tablettákat és négyszáz gramm kábítószergyanús anyagot találtak.
A rendőrség V. Gergőt és M. Gergőt őrizetbe vette és előzetes letartóztatásukat kezdeményezi. A két férfit kábítószer birtoklás vétségével és kábítószer kereskedelem bűntettével gyanúsítják. K. Barbara akit kábítószer birtoklással gyanúsítanak, szabadlábon védekezhet.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
