Városlista
2025. július 29, kedd - Márta

Hírek

2022. Július 06. 15:01, szerda | Belföld
Forrás: mti

Nagyszabású rajtaütést tartott a NAV - videó

Nagyszabású rajtaütést tartott a NAV - videó

Több mint egymillió szál adózatlan cigarettát, rengeteg Elf Bart, Heetset, vágott dohányt, potencianövelő tablettákat és kábítószergyanús anyagot is találtak a pénzügyőrök egy nagyszabású fővárosi akció során

- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel. Az egyik helyszínen tetten ért három orgazdát letartóztatták.

Közleményük szerint a NAV nyomozói a fővárosban több helyszínen tartottak kutatást, a három férfit - aki nagy mennyiségű, adójegy nélküli cigarettát szállított és pakolt le éppen - egy garázsban érték tetten.

Az orgazdákhoz köthető gépjárművekből, lakásokból, tárolókból és garázsokból - szolgálati kutya segítségével - összesen több mint 57 ezer doboz, vagyis több mint egymillió szál cigaretta, csaknem 150 Elf Bar, ezer doboz Heets, 30 kilogramm vágott dohány és dohánytörmelék, 29 levélnyi potencianövelő tabletta, 12,5 millió forint készpénz, több telefon és kábítószergyanús anyag is előkerült.



Az egyik férfi kábítószergyorstesztje pozitív eredményt mutatott kokainra, ezért vele szemben a Budapesti Rendőr-főkapitányság X. Kerületi Rendőrkapitánysága kábítószer birtoklása miatt indított büntetőeljárást - írták.

A NAV a csempészárut, a telefonokat és a készpénzt lefoglalta, a dohánytermékek miatt jövedéki eljárás is indult. A költségvetésnek okozott vagyoni hátrány 155,5 millió forint.

A nyomozók a három férfit gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették pénzmosás megalapozott gyanúja miatt. A bíróság mindhárom férfi letartóztatását elrendelte - közölte a NAV.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.

2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld

Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok

A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.

2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld

Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban

A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait