Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2017. Január 10. 17:29, kedd | Helyi
Forrás: szentendre.hu

NAPPALI MELEGEDŐ IDEIGLENESEN A GONDOZÁSI KÖZPONTBAN

NAPPALI MELEGEDŐ IDEIGLENESEN A GONDOZÁSI KÖZPONTBAN

Ideiglenes megoldást talált a nappali melegedő biztosítására Szentendre Város Önkormányzata.

A Vöröskereszt által üzemeltetett hajléktalanszállón kialakított nappali melegedő még a használatbavételi engedélyre vár, ezért a szokatlanul hideg időjárás miatt átmenetileg a Gondozási Központ látja el ezt a feladatot is.

Az önkormányzat évente 15 millió forinttal támogatja a szentendrei hajléktalanszálló fenntartását. A Vöröskereszt, mint üzemeltető kezdeményezte az intézményben nappali melegedő kialakítását, a beruházás megvalósításához az önkormányzat – az évi támogatáson felül – 5 millió Ft-tal járult hozzá. A nappali melegedő megnyitásához szükséges az Emberi Erőforrások Minisztériumának engedélye. A használatba vételi engedély azonban a nagy hideg beálltáig nem érkezett meg.

Az önkormányzat intézkedése nyomán ideiglenes megoldásként a Gondozási Központ látja el a nappali melegedő funkciót. A város megsürgette az engedélyezési eljárás lefolytatását a minisztériumnál.

Mint ismert, évek óta nem volt ilyen hideg az országban. Verseghi-Nagy Miklós polgármester Facebook oldalán jelentette be vasárnap reggel, hogy Szentendre Város Önkormányzata is csatlakozik a Budapesten útjára indított ”Ha fázol, vegyél el egy kabátot. Ha nem szeretnéd, hogy mások fázzanak, tegyél ide egyet” kezdeményezéshez. Az akció keretében két nap alatt számos kabát talált új gazdára, de még lehet kabátot felajánlani rászorulók számára.

A meleg holmikat a Városházára előtt kihelyezett állványra lehet tenni a hivatal nyitvatartási idejében. Aki úgy érzi, hogy szüksége van rá, szabadon elviheti az ott elhelyezett ruhákat. A hivatal zárásakor az állványon maradt kabátokat a Vöröskeresztnek adják át.

Hétfőn, az akció első napján Petricskó Zoltán alpolgármester személyesen is részt vett az adományok célba juttatásában, egyben látogatást tett a hajléktalanszállón. A feleslegessé vált, ám mások számára nagy segítséget jelentő meleg holmikat szerdáik várják a Városháza elé kihelyezett állványra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 26. 16:00, vasárnap | Életmód

ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon

A lucfenyők országszerte tapasztalható gyorsuló pusztulása a klímaváltozás előrehaladását jelzi - tudatta a debreceni HUN-REN Atommagkutató Intézet (ATOMKI) közleményben az MTI-vel.