Hírek
2023. Február 14. 09:20, kedd |
Belföld
Forrás: mti
NAV: csaknem 1100 liter hamis mosószert találtak két román furgonban Hegyeshalomnál

Csaknem 1100 liter, mintegy 1,7 millió forint értékű hamis mosószert találtak két román furgonban a hegyeshalmi határátkelőhelynél - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a kartondobozokkal megpakolt autókból ismert márkajelzésű, hamis mosószer került elő.
A termékeket a védjegy tulajdonosának engedélye nélkül hozták forgalomba, kárt okozva ezzel a jogtulajdonosnak.
Szakértők szerint a hamis tisztítószerek akár ártalmasak is lehetnek az egészségre, ezért kiszűrésük különösen fontos. A hamis árut a NAV munkatársai lefoglalták, és iparjogvédelmi jogok megsértésének bűntette miatt eljárást indítottak - áll a közleményben.
Fotó: NAV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában
Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -
2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld
Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor
2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld
Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt
Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.