Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2022. Január 08. 16:02, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Nem kell negyedik dózis, mert a harmadik is nagyon hatékony szakértők szerint

Nem kell negyedik dózis, mert a harmadik is nagyon hatékony szakértők szerint

Brit szakértők pénteki állásfoglalása szerint egyelőre nem szükséges a koronavírus elleni oltás negyedik dózisának alkalmazása, mivel a három vakcinaadagból álló jelenlegi oltási kurzus is sokáig jelentős védelmet nyújt.

A brit kormány számára oltásügyi ajánlásokat kidolgozó független tanácsadó bizottság (JCVI) péntek este ismertetett tájékoztatója leszögezi, hogy a harmadik, emlékeztető oltási adag a korábban dominánssá vált delta és az azóta megjelent, gyorsan terjedő omikron vírusvariáns esetében is magas szintű immunitást biztosít a koronavírus-fertőződésből kialakuló súlyos, kórházi kezelést igénylő megbetegedések ellen.

A JCVI idézte a brit kormány egészségbiztonsági hivatala (UK Health Security Agency, UKHSA) által elvégzett legfrissebb, nagyszabású vizsgálatot, amely kimutatta, hogy a három vakcinadózis a legveszélyeztetettebb idős korcsoportokat is tartósan 90 százalék körüli hatékonysággal védi a Covid-19 betegség súlyos szövődményei ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt

Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.

2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld

Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása

Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld

A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre

A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.