Forrás: Szentendrei Kosárlabda SE

Nem sikerült a kosaras bravúr a listavezető ellen

Nagyarányú siker után múlt hétvégén nagy különbséggel vesztett a Szentendrei Kosárlabda SE felnőtt NB II-es csapata. A fiúk ezúttal a listavezetőt fogadták.

SZKSE-MAFC Martos

Ezen a hétvégén a MAFC Martos látogatott el a Szentendre KSE felnőtt csapatához a bajnokság 18. fordulójában. Bár ellenfelünk az első helyen állt a tabellán, azzal a céllal vágtunk neki, hogy győzzünk. Az első negyed lassú kezdése után felvettük a ritmust az ellenféllel és egyre csökkentettük a pontkülönbséget, a végére mindösszesen egy ponttal vezettek (25-26). A 2. negyedben sem vesztettük el lendületünket még a vezetést is átvettük egy rövid időre, ami agresszív védekezésünknek és eredményes támadásunknak volt köszönhető. Bár mindent megtettünk ellenfelünk távoli dobásai továbbra is sikerrel végződtek, a 2. negyed felétől kezdve, ahogy közeledtünk a félidőhöz úgy növekedett a hátrányunk. Félidei eredmény: 41-54.

A 3. negyedet megpróbáltuk ugyan azzal a lendülettel megkezdeni, mint az előző kettőt. Gyenge dobóhatékonyságunk eredményeképpen valamint mivel védekezésünk sem volt hibátlan, így nem tudtuk szorossá tenni a mérkőzést (59-86). A 4. negyedben fiatal junior játékosainkat próbáltuk hozzászoktatni a felnőtt mérkőzések színvonalához. Ellenfelünk csapata jól képzett, rutinos, összeszokott játékosokból ált, akik minden hibánkat megbüntették. Megtisztelés volt egy ilyen csapat ellen játszani. Gratulálunk győzelmükhöz.
A végeredmény SZKSE-MAFC Martos: 72-120.