Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2024. Április 17. 09:47, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Németh Szilárd: Európában a magyar családok kapták legolcsóbban az áramot és földgázt

Németh Szilárd: Európában a magyar családok kapták legolcsóbban az áramot és földgázt

A rezsicsökkentésnek köszönhetően 2024 márciusában Európában a magyar családok kapták legolcsóbban a háztartási villamos energiát és földgázt

- tette közzé a rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos szerdán közösségi oldalán.

Németh Szilárd bejegyzéshez a finn VaasaETT által végzett összehasonlító grafikont csatolta. A cég az elemzést az osztrák szabályozó hatóság, az Energie-Control Austria és a Magyar Energetikai és Közmű-Szabályozási Hivatal (MEKH) megbízására végzi el minden hónapban.

Az összehasonlítás a végfelhasználói árakon alapul, amit a fogyasztók kifizetnek, és az tartalmazza a rendszerhasználati díjat is - hangsúlyozta Németh Szilárd, egyben a júniusi európai parlamenti választás tétjének nevezte, hogy sikerül-e ezt megvédeni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: