Városlista
2025. október 27, hétfő - Szabina

Hírek

2022. Május 14. 14:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: katasztrófavédelem

Nyáron is fennáll a szén-monoxid-mérgezés veszélye

Nyáron is fennáll a szén-monoxid-mérgezés veszélye

A nyílt égésterű vízmelegítők működtetése miatt a fűtési szezon elmúltával, nyáron is fennáll a szén-monoxid-mérgezés veszélye - figyelmeztet pénteki közleményében az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF).

Az OKF annak apropóján közölte ezt, hogy országszerte csak csütörtökön kilenc szén-monoxiddal kapcsolatos riasztást kaptak a tűzoltók, az év eddigi szakaszában pedig már 50 alkalommal kellett tragédia megakadályozása érdekében beavatkozniuk.

Csütörtökön Budapesten, Sopronban és Zalaegerszegen is két-két helyen, de Keszthelyen, Salgótarjánban és Vácon is kivonultak a mérgező gáz miatt a tűzoltók - tették hozzá.

Felhívták a figyelmet arra, hogy minden olyan vízmelegítő veszélyforrást jelent, amelyik nyílt lánggal működik, és nem biztosított környezetében a megfelelő levegő-utánpótlás. Ezért nem szabad például a fürdőszobák, konyhák felújítása, átalakítása, a nyílászárók cserélése során megszüntetni a szellőzőnyílásokat. Ha nincsenek légbevezetők, a nyílt lánggal működő vízmelegítő elhasználja a helyiség levegőjét és mérgező szén-monoxid fejlődik, ami már nagyon kis koncentrációban is halált okozhat.

A mérgezés évről évre tíz-tizenöt áldozatot szed, ezért a szellőzés biztosításán túl fontos a vízmelegítők rendszeres, évenkénti szakszerű ellenőrzése is - tartalmazza a közlemény.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld

Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály

2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld

Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás

Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon

2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld

Folytatódik a változékony időjárás a héten is

2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld

Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök

A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.