Hírek
2014. Április 10. 08:02, csütörtök |
Helyi
Forrás: Lenger Varga Péter
Óriási, 4 méter magas bárányszobor a Skanzenben – VIDEÓVAL

Péntektől egy óriási bárány szobor fogadja a Skanzenbe látogatókat, a múzeum bejárati épülete előtt ugyanis Szőke Gábor Miklós szobrászművész alkotása lesz látható.
Szőke Gábor Miklós, a nemzetközi kiállításokat is megjárt monumentális magyar puli alkotója egy óriási, 4 méter magas, több mint három tonnás fa és fém elemekből álló bárányszobrot készített a Skanzennek. A racka bárányról készült szobor a szabadtéri múzeum idei Bárány évét jelképezi.
A Skanzen ugyanis idén az 5 éve futó nemzetközi Canepal (Kultúra és természet: a juhtartás és pásztorkodás európai öröksége) projekt bemutatásával színesíti meglévő látnivalóit.
Az óriási alkotás három részből áll: egy acél vázon kívül két szarvból és a korpuszból. A szoborhoz összesen 1500 lécet és többezer csavart használt fel az alkotócsaport, a megmunkálásán ugyanis egy hónapig három művész, egy szobrászsegéd és egy műhely asszisztens dolgozott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek
Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.