Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2018. Február 08. 07:21, csütörtök | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Orosz hackerek 2016-ban valóban behatoltak az amerikai választási rendszer számítógépeibe

Orosz hackerek 2016-ban valóban behatoltak az amerikai választási rendszer számítógépeibe

Orosz hackerek valóban behatoltak az amerikai választási rendszer számítógépeibe a 2016-os elnökválasztás idején - állította a belbiztonsági minisztérium kiberbiztonságért felelős vezetője egy televíziós interjúban.

Jeanette Manfra az NBC televízió szerda esti híradójának adott exkluzív interjújában jelentette be, hogy az amerikai szakemberek már a 2016-os elnökválasztást megelőzően észlelték orosz hackerek kísérleteit.

Manfra hangsúlyozta, hogy titkosított információkról nem beszélhet a nyilvánosság előtt, de leszögezte: "2016-ban huszonegy szövetségi állam rendszerében észleltünk célzott számítógépes támadásokat, de ezek közül nagyon kevés volt a sikerrel is járó behatolás". Az NBC riporternőjének kérdésére a tisztségviselő megerősítette: a számítógépes támadások hátterében nem egyszerűen hackerek álltak, hanem az orosz kormányzat.

Az NBC riportere utalt arra, hogy a televízió 2016 szeptemberében már riportban számolt be arról, hogy több mint 20 tagállamot támadtak meg hackerek. Ugyanakkor, meg nem nevezett amerikai tisztségviselőkre hivatkozva a televízió riportere leszögezte: a számítógépes regisztrációs rendszerek működését a hackereknek egyáltalán nem sikerült befolyásolniuk.

Szerdán az amerikai AP hírügynökség közölt terjedelmes riportot arról, hogy orosz hackereknek - kihasználva az amerikai kibervédelem gyöngeségeit - csaknem sikerült eltulajdonítaniuk amerikai titkos védelmi technológiákra vonatkozó adatokat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.

2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld

Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta

Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.

2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld

Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán

Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.