Hírek
2014. Július 22. 07:18, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Ősszel indulhat az egységes segélyhívó rendszer
Jelenleg tesztüzemben működik, ősztől pedig várhatóan élesítik az egységes segélyhívó rendszert (ESR-112)...
Jelenleg tesztüzemben működik, ősztől pedig várhatóan élesítik az egységes segélyhívó rendszert (ESR-112), az Országos Rendőr-főkapitányság emellett összeállít és közread egy adatbázist, amelyből mindenki lekérheti a lakókörnyezetében szolgálatot teljesítő körzeti megbízott adatait - olvasható a Magyar Nemzet keddi számában.
Az úgynevezett KMB-s hálózat a maga 3491 fős állományával az egész országot lefedi, és hogy a jövőben könnyebben elérhetővé váljanak a területileg illetékes egyenruhások, az ORFK elkezdte összeállítani a nevüket és elérhetőségeiket tartalmazó központi adatbázist, amely pár kattintással bárki számára elérhető lesz az interneten.
A 112-es segélyhívó azt a célt szolgálja, hogy az Európai Unió területén bárhol ugyanazt a telefonszámot tárcsázva juthasson mindenki rendőri segítséghez, illetve hívhassa a mentőket, tűzoltókat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
