Hírek
2013. Március 31. 08:10, vasárnap | Helyi
Összművészeti verseny Áprily Lajos tiszteletére

Vers- és prózamondás, népdal, képzőművészet, fotóművészet és szépirodalom kategóriában is versenyt hirdet a Református Gimnázium Kővirág 6 Természetvédelmi Szakköre. Még jelentkezhetnek a diákok.
A Föld napja alkalmából a Református Gimnázium Kővirág 6 Természetvédelmi Szakköre április 20-án, szombaton 9 óra 30 perctől rendezi meg a vers- és prózamondó, népdal, képzőművészeti, fotóművészeti és szépirodalmi versenyét, a tizenkettedik Áprily Lajos-versenyt.
A megmérettetés három korcsoportban zajlik majd, öt-hatodikos, hét-nyolcadikos és kilenc-tizenkettedikes korosztályban.
Nevezési határidő: április 8. (a levél beérkezésének dátuma).
A verseny bírálóbizottságába neves szakembereket, szerzőket és szaktanárokat kértek fel a szervezők.
További információ:
Kiss Székely Zoltán biológus,
szakkörvezető, kiss.szekely@szrg.hu
kiss.szekely@t-online.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek
Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.