Hírek
2020. Június 15. 08:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ötödik hónapja javulnak a magyar népesedési adatok
December óta, már ötödik hónapja javulnak a magyar népesedési adatok - mondta a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) elnöke az M1 csatorna vasárnap esti műsorában.
Fűrész Tünde kiemelte: az idei év első négy hónapjában 5,5 százalékkal több gyermek született, 5,7 százalékkal emelkedett a termékenységi ráta, és kétharmadával több házasságot kötöttek, mint az elmúlt év hasonló időszakában. Hozzátette: már tavaly rekordokat döntött a házasságkötések száma és a válásoké is hatvanéves mélyponton van, emellett ma már jóval több gyermek születik házasságban, mint házasságon kívül.
A pozitív adatok már egyfajta kedvező trendet is mutatnak, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy a negatív népesedési folyamatok lassuljanak, vagy akár meg is változzanak - mondta. Figyelemre méltónak nevezte azt, hogy pont a családvédelmi akcióterv meghirdetését követő kilenc-tizedik hónaptól kezdődően nő a születések száma.
Arról is beszélt: a párkapcsolatok stabilitásához hozzájárul, hogy Magyarországon van egy olyan támogató környezet, ami a házasságot, a családot értéknek, erőforrásnak tekinti.
Fűrész Tünde szerint Magyarországon az elmúlt időszakban nagyon kis mértékben növekedett csak az az életkor, amikor a szülők gyermeket vállalnak. Úgy tűnik, hogy azok a jelentős családtámogatási lehetőségek, amelyeket a fiatalok igénybe tudnak venni, lassítják a gyermekvállalási kor kitolódását - fogalmazott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 12. 07:13, péntek | Belföld
Kormányszóvivői tájékoztató: a diák- és a babaváró hitellel, a fővárossal és az egészségüggyel kapcsolatos döntéseket hozott a
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek
