Hírek
2017. Március 27. 21:45, hétfő |
Helyi
Forrás: szentendre.hu
Párbeszéd a városrészekért
Verseghi-Nagy Miklós polgármester kezdeményezésére Párbeszéd a városrészekért címmel választókerületenként utcafórumokat tart az önkormányzat március végétől.
Az utcafórum sorozatot azzal a céllal szervezték le, hogy az egyes területek sajátos fejlesztési igényeiről egyeztethessen a város vezetése a helyiekkel. Ennek keretében a fórumokon kérdőívek kitöltésére lesz lehetőség, amelyeket minden háztartásba is eljuttat az önkormányzat, és amelyek a honlapon is kitölthetők lesznek.
Választókerületenként két-három utcafórumot tart az önkormányzat a következő hetekben, hogy az egyes városrészek sajátos gondjairól, fejlesztési igényeiről lakókörnyezetükben egyeztethessen a városvezetés a polgárokkal. A Párbeszéd Szentendréért konzultációsorozat mintájára Verseghi-Nagy Miklós polgármester ismét közvetlen párbeszédet kezdeményez a szentendreiekkel, hogy a következő időszak fejlesztési irányairól közösen döntsön a város. Az első három alkalom – Szarvashegyen, Felső-Pismányban és Izbégen – március 27-én, 28-án és 29-én lesz. Az egyes városrészekre vonatkozó kérdőíveket a háztartások postaládájába kézbesíti az önkormányzat, ezeket kitöltés után díjmentesített válaszborítékban lehet visszaküldeni, vagy leadható a Városházán, az ügyfélszolgálaton és az utcafórumokon is. Online az egyes fórumok előtt két héttel jelennek meg a kérdőívek a város hivatalos honlapján, és a fórumok után két hétig lesznek elérhetők, kitölthetők.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 13. 07:10, szombat | Bulvár
Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél
Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai fiatal nőnél, további három lepragyanús társa pedig még megfigyelés alatt áll - közölte pénteken a Maszol.ro kolozsvári hírportál.
2025. December 13. 07:10, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Az Európai Unió tartósan befagyasztja az orosz állami vagyont
Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács úgy döntött, hogy meghatározatlan időre megtiltja az EU területén befagyasztott, az Orosz Központi Bankhoz tartozó eszközök Oroszországba történő visszautalását
2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld
NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani
Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.
