Hírek
2012. November 06. 12:12, kedd |
Helyi
Forrás: lvp / fotó: nemzetisport.hu
Kolonics, a sportlegenda – emlékkiállítás a V-8-ban

A 2008-ban 36 éves korában elhunyt kétszeres olimpiai és tizenötszörös világbajnok magyar kenusról, Kolonincs Györgyről nyílik kiállítás pénteken a V-8-ban.
A Kolonics György vándorkiállítás november 9 és 21 között lesz megtekinthető Szentendrén a V-8-ban, ahol pénteken 18 órakor nyílik meg a sportlegendát bemutató tártat. A kiállítást Angyal Zoltán, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség edzői programvezetője nyitja meg.
Kolonics György számtalan siker ért el pályafutása során, két olimpiai aranyérmet szerzett, az elsőt Atlantában, míg a másodikat Sydneyben. Emellett tizenöt világbajnoki címet és jó néhány érmet is begyűjtött mielőtt tragikus hirtelenséggel 2008. július 5-én elhunyt.
A magyar ranglistát tizenegy alkalommal megnyerő kenus 2008-ban is rajthoz állt volna a pekingi ötkarikás játékokon, amely már az ötödik olimpiája lett volna.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.