Városlista
2026. április 18, szombat - Andrea

Hírek

2013. Július 24. 07:45, szerda | Helyi
Forrás: lvp/ÁNTSZ

Másodfokú riasztás – 38 fokos hőség jön

Másodfokú riasztás – 38 fokos hőség jön

Mától a másodfokú hőségriasztási fokozat lépett életbe, köszönhetően annak, hogy a napi középhőmérséklet többfelé meghaladja majd a 25 fokot. Fokozottan figyeljünk egészségünkre!

Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint száraz, napról napra melegebb léghullámok árasztják el a Kárpát-medencét. A napi középhőmérséklet szerdán és csütörtökön elsősorban a Dél-Dunántúlon, péntektől már másutt is többfelé meghaladja a 25 fokot, sőt a hétvégén és a jövő hét elején helyenként 27, 28 fok körül valószínű. Ezért az országos tisztifőorvos július 24-én 0 órától július 26-án 24 óráig elrendeli a hőségriasztás II. fokozatát.

Várható minimum és maximum hőmérsékletek:

Hőségriadó

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és az ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatal kéri az ország lakosságát és a nálunk tartózkodókat, hogy a nagy melegben fogyasszanak több folyadékot. 11 és 15 óra között semmiképpen ne tartózkodjanak a tűző napon. Védjék bőrüket a leégés ellen megfelelő öltözködéssel és napvédő készítmények alkalmazásával. Vegyék igénybe a hűtött helyiségeket.

Az ÁNTSZ további hasznos tanácsokat is ad az egészségmegőrzésre oldalán!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 18. 08:32, szombat | Külföld

Donald Trump: Irán vállalta, hogy soha többé nem zárja le a Hormuzi-szorost

Irán beleegyezett abba, hogy soha nem zárja le újból a Hormuzi-szorost - írta Donald Trump amerikai elnök közösségi oldalán pénteken.

2026. Április 17. 16:00, péntek | Életmód

Sziget - Skrillex lesz a zárónap fő fellépője

Skrillex lesz az idei Sziget fesztivál zárónapjának fő fellépője. Az elektronikus zenei színtér meghatározó előadója, az amerikai dj-producer augusztus 15-én ad műsort a rendezvényen - közölte Vető Viktória sajtófőnök csütörtökö