Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2013. November 05. 07:31, kedd | Helyi
Forrás: MTI

Nem történt szabálytalanság a Rám-szakadéki tűzoltó balesetben

Nem történt szabálytalanság a Rám-szakadéki tűzoltó balesetben

A tűzoltók a szabályoknak megfelelően jártak el, amikor halálos balesetet szenvedett egy mentést végző tűzoltó november elsején a Rám-szakadékban - jelentette ki a katasztrófavédelem tűzoltósági főfelügyelője.

Megfelelő volt, mind a tűzoltók felkészítése, mind a védőfelszerelés. "Ez az eljárás így kell, hogy történjen, így kell, hogy végrehajtsák a kollégák ezt a feladatot" - fogalmazott Bérci László budapesti sajtótájékoztatóján hétfőn.
Hozzátette, a baleset akkor történt, amikor épp fix kikötési pontot kerestek a sérült felhúzásához. Ezért nem volt még kötél a szerencsétlenül járt tűzoltón.

A dandártábornok felidézte, múlt pénteken nem sokkal 17 óra után kapták a jelzést, hogy három ember szerencsétlenül járt a Rám-szakadékban, közülük egy súlyos sérüléseket szenvedett.

A riasztásra a helyszínre indultak az esztergomi és a szentendrei egységek is, meghatározták a sérült helyét és két oldalról, alulról és felülről is hozzáláttak a mentéshez.

A mentést fentről megkezdő páros fix kikötési pontot keresett a sérült felhúzására szolgáló, illetve magukat a tűzoltókat is biztosító kötél kikötéséhez, amikor Kövecs Gergő megcsúszott és lezuhant. Az esztergomi tűzoltó olyan súlyosan megsérült, hogy a helyszínen életét vesztette.

Hangsúlyozta, hogy minden tűzoltót felkészítenek a kiképzés során ilyen jellegű mentési feladatok elvégzésére, és rendelkeznek az ehhez szükséges eszközökkel, mentőövvel, karabinerrel és kötelekkel is. Vagyis nem igazak azok a sajtóhírek, amelyek ennek az ellenkezőjét állítják - mondta Bérczi László.

Az OKF oktatási központjában megtartott sajtótájékoztatón bemutatták azokat a mentési gyakorlatokat és mászópróbákat, amelyek a kiképzés részei. A személymentési és önmentési gyakorlat során kiderült, hogy a mentésvezető minden alkalommal ellenőrzi az eszközöket, mentőövet, karabinereket, köteleket, amelyeket a bevetés során használnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 01. 09:58, péntek | PR

„Próbálj meg nyugdíjas lenni 30 évesen!” – Augusztusban újra jön a K&H nagy túlélőkísérlete

a díjat nyert influenszerkampány újraindul

2025. Augusztus 01. 08:47, péntek | Életmód

Svábhegyi Csillagvizsgáló: újra megfigyelhető lesz a Perseidák meteorraj

A Perseidák meteorraj augusztus 12-én hajnalban éri el maximumát, óránként 50-70 hullócsillaggal -

2025. Augusztus 01. 08:46, péntek | Bulvár

Augusztus 20. - A DCJ Stílusgyakorlat lett Magyarország tortája