Hírek
2013. Június 23. 08:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: Takács Bálint
Szent Iván-napi álom a Skanzenben
Szent Iván-napi álmot tart a Skanzen június 29-én. A Magyar mellett, svéd, dán, finn, norvég és még sok balti állam mutatja be kultúráját és szokásait.
A skanzen szervezői rendhagyó lehetőséget kínálnak az odalátogatóknak, ugyanis a programok június 29-én délután kettőtől, egészen éjfélig tartanak. Ezáltal átélhetővé válik, egy éjszaka a múzeumban. A rendezvényt a svéd májusfa állításával kezdik, majd a házaknál, hagyományőrző bemutatók, és kézműves foglalkozások várják a kicsiket és nagyokat egyaránt.
Egyebek mellett az érdeklődők készíthetnek észt motívumokkal tarkított textileket és szalagokat, illetve svéd technikával alkothatnak gyönyörű virágos koszorúkat is. Akik pedig egy kis játékra vágynak, azokat páfránykeresésre invitálják a szervezők, ami a monda szerint csakis azon a napon nő, és aki megtalálja, érteni fogja a világ összes nyelvét.
A kisgyermekeknek pedig bábelőadással kedveznek, melyen az ismert mesék mellett, észt népmeséket is megismerhetnek nemcsak a gyerekek, de szüleik is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
