Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2014. Február 15. 08:00, szombat | Helyi
Forrás: MTI /MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Vona Gábor Szentendrén: megélhetés, rend és elszámoltatás

Vona Gábor Szentendrén: megélhetés, rend és elszámoltatás

A megélhetés, a rend és az elszámoltatás kérdését nevezte a Jobbik-program három fő témájának Vona Gábor pártelnök egy szentendrei lakossági fórumot megelőző sajtótájékoztatón pénteken.

Vona Gábor a most megkezdett országjárásával kapcsolatban kiemelte, hogy pártja a lakossági fórumokon az emberek szemébe tud nézni, mert az elmúlt huszonnégy év veszteséglistája – az állami vagyon eltűnése, az államadósság megtöbbszöröződése, a munkahelyek és a termelőipar megszűnése, a közbiztonság romlása - nem a Jobbik felelőssége.

A pártelnök a megélhetéssel kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy tisztességes munkahelyeket akarnak és nem a közmunkaprogram folytatását. Hozzátette: a közmunkának is megvan a maga helye, de nem arra akarnak alapozni, de a munkát keresők külföldre vándorlására sem. Magyarországon, magyar vállalkozások által, magyar embereknek létrehozott munkahelyekre építenének. Az erre vonatkozó hét gazdaságfejlesztő, munkahelyteremtő programjukat a Hét vezér című terv keretén belül akarják megvalósítani – tette hozzá.

A Jobbik közbiztonsággal kapcsolatos programjából a pártelnök alapelemként a csendőrség felállítását nevezte meg, valamint a nemi erőszak visszaszorítását, és akár a halálbüntetéssel kapcsolatos társadalmi vita megindítását is.

Vona Gábor beszélt arról is, hogy az elszámoltatás szerinte az elmúlt huszonnégy évben nem valósult meg. A radikális párt vezetője terveik közül a mentelmi jog eltörlését, a törvénysértő országgyűlési képviselők dupla büntetésének bevezetését, valamint a titkosítások feloldását emelte ki.

Kapcsolódó cikk
Hivatalosan megkezdődött a kampány - íme a változások

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 01. 09:58, péntek | PR

„Próbálj meg nyugdíjas lenni 30 évesen!” – Augusztusban újra jön a K&H nagy túlélőkísérlete

a díjat nyert influenszerkampány újraindul

2025. Augusztus 01. 08:47, péntek | Életmód

Svábhegyi Csillagvizsgáló: újra megfigyelhető lesz a Perseidák meteorraj

A Perseidák meteorraj augusztus 12-én hajnalban éri el maximumát, óránként 50-70 hullócsillaggal -

2025. Augusztus 01. 08:46, péntek | Bulvár

Augusztus 20. - A DCJ Stílusgyakorlat lett Magyarország tortája