Hírek
2013. Január 05. 07:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Polgármestert és képviselő-testületet választanak vasárnap Zebegényben

Időközi önkormányzati választást tartanak vasárnap Zebegényben, mert a képviselő-testület tavaly ősszel feloszlatta magát. A polgármesteri posztért négyen, a hat képviselői mandátumért tizenketten indulnak - közölte a község jegyz
Időközi önkormányzati választást tartanak vasárnap Zebegényben, mert a képviselő-testület tavaly ősszel feloszlatta magát. A polgármesteri posztért négyen, a hat képviselői mandátumért tizenketten indulnak - közölte a község jegyzője pénteken az MTI-vel.
Bahil Emilné elmondta, hogy a polgármesterrel együtt hét független tagból álló képviselő-testület október 27-i ülésén döntött az önfeloszlatás mellett, de az okokra nem tért ki.
A vasárnapi időközi választáson a 1268 lakosú Zebegényben 1065 választópolgár adhatja le voksát. A polgármesteri tisztségért négy független jelölt indul: Hutter Jánosné, Ipolyi István Zoltán, Krebsz Gábor, illetve a jelenlegi településvezető, Sinkó Vilmosné - tájékoztatott a jegyző.
A további hat képviselői helyért tizenketten versengenek (valamennyien függetlenek), közülük négyen most is tagjai a testületnek – mondta Bahil Emilné
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.
2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld
Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány
A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat