Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2019. Január 02. 05:01, szerda | Belföld
Forrás: mti

Sarkvidéki levegő érkezik az ország fölé

Sarkvidéki levegő érkezik az ország fölé

Sarkvidéki eredetű levegő érkezik az ország felé, jelentősen visszaesik a hőmérséklet

- hívta fel a figyelmet kedden Facebook-oldalára feltöltött videójában az Országos Meteorológiai Szolgálat, amely szerdára több megyére figyelmeztetést is kiadott az erős szél miatt.

Mesterházy András meteorológus kifejtette: a most következő éjszaka erős hidegfront vonul át Magyarország felett. Többfelé kell csapadékra számítani: eleinte döntően eső, majd az éjszaka második felében egyre többfelé havas eső, havazás, délnyugaton esetleg ónos eső is várható. Emellett megerősödik a szél is. A Dunántúl északi felén viharos széllökések is lehetnek.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint szerdára az erős szél miatt Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Mesterházy András videójában azt mondta: szerdán rövidebb időszakokra süthet ki a nap, elszórtan lehet zápor, havas eső, hózápor. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 3 Celsius-fok, a nappali csúcshőmérséklet plusz 2 és 7 fok között valószínű.

A folytatásban, csütörtökön és pénteken is szeles napok várhatók, helyenként hózáporokkal. A hőmérséklet visszaesik, éjszakánként mínusz 8 és mínusz 1 fok közötti, napközben fagypont közeli maximumok várhatóak.

Szombaton már egy melegfront érkezik. Beborul az ég és országszerte várható csapadék: döntően havazás, a Dunántúlon azonban inkább eső, havas eső valószínű - fejtette ki a meteorológus.

Címkék: fagy, hideg, időjárás, tél

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.