Hírek
2012. November 17. 16:30, szombat |
Sport
Forrás: f1-live.hu
Schumacher azért még egy rekordra hajt
Michael Schumacher a visszavonulásával is rekordot dönthet. A hétszeres világbajnok lehet minden idők legtöbb kilométerét megtett versenyzője a Forma-1-ben, mellyel egy újabb rekordot írhat magáénak.
A jelenlegi rekord Rubens Barrichello nevéhez fűződik. A brazil veterán pilóta tavaly év végén távozni kényszerült a Forma-1-ből, miután a Williams nem ajánlott neki új szerződést a 2012-es évadra.
Barrichello, aki az amerikai IndyCar sorozatba szerződött át, összesen 80 067 kilométert tett meg az F1-es pályafutása során.
Schumacher eddig összesen 80 059 kilométert versenyzett és, ha az 5516 méteres új amerikai pályán minden probléma nélkül kétszer körbehajt vasárnap, akkor övé az új rekord. Ha ez valamilyen okból kifolyólag nem sikerülne a németnek, akkor az évadzáró Brazil Nagydíjon még lesz egy lehetősége erre.
Schumacher 1991 és 2006 között versenyzett az F1-ben. A hétszeres világbajnok 2010-ben a Mercedesszel tért vissza a sportba, amit az idény végén újra elhagy. Pillanatnyilag 91 győzelmet és 68 rajtelsőséget tudhat magáénak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 27. 07:00, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Paksi vereséggel rajtolt a Ferencváros
Az előző idényben ezüstérmes Ferencváros 4-2-es vereséget szenvedett a legutóbbi kiírásban harmadik Paks otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga szezonnyitó fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.
2026. Július 27. 06:00, hétfő | Sport
Magyar Nagydíj - Norris nyerte a 41. futamot Mogyoródon
A világbajnoki címvédő Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 41. Forma-1-es Magyar Nagydíjat vasárnap a Hungaroringen.
2026. Július 26. 07:00, vasárnap | Sport
Magyar Nagydíj - Norrisé a pole pozíció a Hungaroringen
A világbajnoki címvédő Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 41. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzését a Hungaroringen, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről Mogyoródon.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Sport
Magyar Nagydíj - Hamilton zárt az élen a második szabadedzésen
A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Ferrari brit versenyzője végzett az élen a 41. Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki második szabadedzésén a mogyoródi Hungaroringen.
