Hírek
2021. Június 17. 17:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti
Senki nem halt meg koronavírus miatt az elmúlt 24 órában Szlovéniában

Senki nem halt meg Szlovéniában az elmúlt 24 órában a vírus okozta Covid-19 szövődményeinek következtében, amire nyolc hónapja nem volt példa - derült ki a kormány csütörtöki jelentéséből.
Csütörtökre 83 új esetet jegyeztek fel az országban, és ezzel a járvány kezdete óta azonosított fertőzöttek száma meghaladta a 256 ezret. A koronavírusos betegek közül 121-en vannak kórházban, 38-an közülük intenzív osztályon.
A valamivel több mint kétmillió lelket számláló országban védőoltást eddig 781 557-en kaptak, közülük 568 057-en már a második adagon is túl vannak. Ez a felnőtt lakosság 45,2, illetve 32,9 százaléka.
Bár Szlovéniában június 15-én hivatalosan is véget ért a járványhelyzet, a kormány továbbra is fenntartotta a jelenleg érvényben lévő korlátozásokat.
Az országban legközelebb akkor lesznek enyhítések, amikor a 14 napos fertőzésgyakoriság (incidencia) százezer főre vetítve 25 alá, a pozitív tesztek aránya pedig 4 százalék alá csökken. Ez az előbbi esetében jelenleg 99, az utóbbiéban pedig 3,6 százalék.
Szakértők szerint ez csak július végére, augusztus elejére érhető el.
A szomszédos Horvátországban az elmúlt 24 órában 95 új fertőzöttet azonosítottak, ezzel a járvány kezdete óta az új típusú koronavírusban megfertőződöttek száma elérte a 358 918-at. A vírus okozta Covid-19 szövődményeinek következtében hárman haltak meg, ezzel a járvány halálos áldozatainak száma 8165-re emelkedett. Kórházban jelenleg 342 beteget ápolnak, közülük 25-en vannak lélegeztetőgépen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek
Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.
2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt
Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.
2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld
Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.