Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2020. Március 08. 15:01, vasárnap | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Sokat változtak az otthoni szerepek

Sokat változtak az otthoni szerepek

Sokat változtak az otthoni szerepek, a fiatal édesapák is egyre jobban szeretnék kivenni részüket a gyermekgondozásból - mondta a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom alelnöke az M1 vasárnap délelőtti műsorában.

Ujvári Enikő hangsúlyozta: egyre több férfi szeretne aktív édesapaként jelen lenni a családban. Ezt azért is hasznosnak nevezte, mert azok a gyermekek, akiknek jó kapcsolatuk van édesapjukkal, sokkal védettebbek később a rossz befolyásokkal szemben és jobbak a tanulmányi eredményeik is. Ha pedig az édesapák segítenek az otthoni teendőkben, a nők is sokkal sikeresebben tudnak visszaintegrálódni a munka világába - tette hozzá.

Rámutatott: a munka és a család sikeres menedzselését segíti, hogy nem minden feladat az édesanyára hárul, hanem a férfiak is egyre többet átvállalnak. Emellett munkáltatók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az emberközpontú, családbarát működésre, a jogalkotók pedig számos intézkedéssel - például azzal, hogy az édesapák vagy a nagyszülők is otthon maradhatnak a gyermekkel - segítik a családokat.

Ujvári Enikő kiemelte: a munkába visszatérésnél a munkáltatók és a munkavállalók szerint is a fokozatosság, a rugalmasság a legfontosabb, és mindkét fél kiemelte a gyermekgondozási idő alatti folyamatos kapcsolattartás jelentőségét.

Címkék: család, férfi, , otthon, szerep

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 16:00, péntek | Életmód

Vasárnapig látható az első kínai császár agyagkatonáit bemutató kiállítás a Szépművészetiben

Vasárnapig látogatható a Szépművészeti Múzeum Az öröklét őrei. Az első kínai császár agyagkatonái című kiállítása, amelyet eddig több mint 200 ezren tekintettek meg - közölte az intézmény csütörtökön az MTI-vel.

2026. Június 12. 11:00, péntek | Életmód

Lannert Judit: nincs szó az egyházi fenntartású, illetve a hat- és nyolcosztályos iskolák megszüntetéséről

Közös érdekünk, hogy eloszlassunk minden olyan feltételezést, hogy az egyházi fenntartású vagy a hat- és nyolcosztályos iskolákat bárki meg akarná szüntetni

2026. Június 11. 17:00, csütörtök | Életmód

Folytatódik a Veszprémi Petőfi Színház öt éve indult átépítése