Hírek
2017. Szeptember 01. 07:23, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Sportrepülőgép szakított le egy vezetéket az M1-es biatorbágyi szakaszán
Sportrepülőgép szakított le egy magasfeszültségű vezetéket az M1-es autópálya biatorbágyi szakaszán csütörtök este - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a police.hu oldalon.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) arról tájékoztatott, hogy péntek délelőttre kijavítják a hibát.
A BRFK azt írta, hogy a 21-es kilométernél történt baleset következtében tűz ütött ki, abban azonban senki sem sérült meg. A rendőrök az oltás és a mentesítés idejére lezárták a külső sávot Győr irányába, torlódás alakult ki.
A BRFK azt MTI megkeresésére közölte, hogy a repülőgép biztonságosan leszállt, a felsővezeték az autópálya környezetét lobbantotta lángra.
Az OKF közleményében az áll, hogy a leszakadt vezeték mintegy ötven négyzetméteren meggyújtotta az aljnövényzetet.
A törökbálinti hivatásos tűzoltók az áramszolgáltató szakembereinek segítségét kérték, akik péntek délelőttre javítják ki a hibát. Az áramkimaradás Biatorbágyot, Pátyot és Herceghalom egy részét érinti.
A tüzet már eloltották - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 05. 16:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége
A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon
2026. Július 05. 08:47, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a kormány nevében benyújtottam az Alaptörvény 17. módosítását
Magyar Péter a kormány nevében benyújtotta az Országgyűlésnek az Alaptörvény 17. módosítására vonatkozó javaslatot.
