Hírek
2012. Május 22. 14:13, kedd |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Sürögnek az atomkísérleti telepen

Észak-Korea fokozta a munkálatokat atomkísérleti telepén az elmúlt hónapban – derült ki műholdfelvételek elemzéséből egy nappal az után, hogy Washington képviselője óva intette Phenjant egy újabb nukleáris kísérlettől.
Glyn Davies nagykövet, a bécsi székhelyű nemzetközi szervezetekkel, köztük a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséggel (NAÜ) kapcsolatot tartó amerikai misszió vezetője hétfőn Szöulban dél-koreai és japán illetékesekkel lezajlott találkozója után arra figyelmeztetett, hogy az újabb kísérlet egyesítené a külvilágot gyors, kemény büntető intézkedések keresésében.
A DigitalGlobe és GeoEye műholdas képszolgáltatók felvételein lázas munka látható az északkeleti Punggje-ri létesítményben: csillék, földmunkagépek, alagút fúrásával kiásott nagy mennyiségű föld elszállítása – közölte kedden James Hardy, az IHS Jane’s Asia Pacific védelmi és biztonsági ügyekkel foglalkozó portál szakértője. A legfrissebb kép május 9-én készült – tette hozzá.
Dél-Koreai hírszerzési tisztségviselők áprilisban arról tájékoztattak, hogy műholdképek tanúsága szerint Észak-Korea új alagutat ás a telepen, ami új atomkísérlet előkészületeit jelentheti. Az új alagútra feltehetőleg azért van szükség, mert a meglévők beomlottak és radioaktív anyaggal szennyeződtek az előző kísérletek után.
„Nyilvánvaló, hogy kissé bizonytalan időszakban vagyunk Észak-Koreával – mondta Glyn Davies újságíróknak a szöuli külügyminisztériumban. – Igen fontos, hogy Észak-Korea ne számítsa megint el magát, és ne bocsátkozzon semmilyen jövőbeli provokációba.” Egy újabb kísérlet „gyors és biztos” büntetést vonna maga után az ENSZ Biztonsági Tanácsában – fűzte hozzá a nagykövet.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok
2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld
Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.
2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld
Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben
Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.
2025. Július 28. 07:55, hétfő | Külföld
Romániában emberéletet követelt az ítéletidő
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket és épületelemeket szakított le Romániában szombaton az ország északi felén átvonuló vihar, az ítéletidő emberéletet is követelt - közölte vasárnap az Agerpres hírügynökség.