Hírek
2024. Október 19. 08:45, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Szallas.hu: tömegek indulnak útnak az őszi szünetben

Az október 26. és november 3. közötti őszi szünet időpontjai iránt élénk érdeklődés mutatkozik a Szallas.hu-n foglaló belföldi utazók körében: 9 százalékkal nőtt az előfoglalások száma a tavalyi őszi szünethez képest
- ismertette felmérésének eredményét pénteken a Szallas.hu.
Az előfoglalások legnagyobb része az Észak-Alföld, Észak-Magyarország és Dél-Alföld régiót érinti, míg a települések rangsorában Eger, Gyula, Budapest, Pécs és Szeged áll az élen.
A foglalások fele két éjszakára szól, negyede háromra, 16 százalékuk pedig egyéjszakás. Szeptemberben és októberben a belföldi foglalásokhoz kapcsolódó online fizetések összértékének a negyedét SZÉP-kártyával rendezték - tették hozzá.
Bár idén október 23-a nem esik hosszú hétvégére, az október 25-i pénteki utolsó tanítási nap megnyitja az őszi szünetet, amelyet a november elsejei hosszú hétvége követ.
Kelemen Lili, a Szallas.hu sajtószóvivője a közleményben hozzátette: az utolsó pillanatos foglalásokkal együtt még további jelentős élénkülés várható az elkövetkező napokban is.
Az őszi időszak kedvez a hoteleknek: az előfoglalások harmadánál hotelt választottak a vendégek. Negyedük apartmanba, ötödük vendégházba szól, minden tizedik vendég panziót választott, míg 5 százalékuk más szállástípust keresett. Az előfoglalások 38 százaléka wellness-szálláshelyre érkezett.
Az őszi szünetre szóló belföldi foglalások 34 százaléka 50-100 ezer forint közötti, míg 30 százalékuk 50 ezer forint alatti kosárértékű. A foglalások 17 százaléka 100-150 ezer forint közé esik, közel 9 százalékuk pedig 150-200 ezer forint közötti kosárértéket képvisel. A foglalások valamivel több mint 7 százaléka 200-300 ezer forint közötti, és mindössze 3 százalékuk haladja meg a 300 ezer forintot.
Valamennyi szállásadó ilyenkor szezonális és más különleges programmal, dekorációval készül. Sok helyen lesz tökfaragás, de valahol varázslóiskola és Halloween minidisco, arc- és csillámfestés, jelmezverseny és gyermekműsor várja a kicsiket - tette hozzá a szóvivő. A felnőttek számára pedig egyes helyeken borkóstolóval, hosszabbított wellness nyitvatartással kedveskednek - jegyezte meg Kelemen Lili.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.
2025. Szeptember 12. 07:22, péntek | Belföld
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén, de vasárnap ismét csapadék érkezik
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén: pénteken és szombaton jellemzően napos, gomolyfelhős idő várható, a csúcshőmérsékletek kevéssel 30 Celsius-fok alatt alakulnak.
2025. Szeptember 12. 07:20, péntek | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Abu-Dzabiban tárgyal
Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatásra érkezett Abu-Dzabiba, ahol a pénteki napon tárgyalást folytat Mohamed bin Zayed Al Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld
MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár
Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését