Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2014. Január 30. 08:14, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI/fotó: panoramio.com

Szálló por - tartalék kocsik készenlétben a szentendrei vonalon

Szálló por - tartalék kocsik készenlétben a szentendrei vonalon

Tartalék járműveket állított készenlétbe a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a kötöttpályás járatai, köztük a szentendrei HÉV vonalára is, mivel életbe lépett a fővárosban a szmogriadó tájékoztatási fokozata.

A központ a Facebook-oldalán azt írta: bár a tájékoztatási fokozat nem jár a járműhasználat korlátozásával, növekedhet a tömegközlekedést igénybe vevők száma. Igény esetén a BKK napközben sűrűbben indítja a 2-es és a 3-as metrót, az 5-ös (szentendrei) HÉV-et, több villamos- és trolibuszjáratot is.

Tarlós István főpolgármester - a keddi mérési eredmények alapján - szerdán rendelte el a szmogriadó tájékoztatási fokozatát, amely csütörtökön lép életbe. A tájékoztatási fokozat azon légszennyezettségi szint küszöbértékének a meghaladását jelenti, amelynek rövid idejű hatása veszélyt jelent a lakosság egyes, különösen érzékeny csoportjaira: a gyermekekre, az időskorúakra és a krónikus betegekre.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.