Városlista
2025. szeptember 13, szombat - Kornél

Hírek

2017. Május 15. 07:14, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Szinte teljesen letarolta a mátrai borvidéket a jégeső

Szinte teljesen letarolta a mátrai borvidéket a jégeső

Szinte teljesen letarolta a mátrai borvidéket a szombati jégeső, a kár legalább 100 millió forint lehet az M1 aktuális csatorna vasárnapi közlése szerint.

A helyszíni beszámoló szerint Karácsondon és a környező települések szőlőültetvényein is nagyon nagy a baj. A gazdák szerint az év eleji fagy és a mostani jég "gyakorlatilag teljesen tönkretette az idei termést", így már inkább a jövő évre kell készülniük.

A domboldalról lezúduló sáros, hordalékkal teli víztömeg kisebb fákat, kerítéseket is kidöntött - hangzott el a műsorban.

Címkék: bor, borvidék, jégeső, mátra

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld

Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály

A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.

2025. Szeptember 12. 07:22, péntek | Belföld

Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén, de vasárnap ismét csapadék érkezik

Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén: pénteken és szombaton jellemzően napos, gomolyfelhős idő várható, a csúcshőmérsékletek kevéssel 30 Celsius-fok alatt alakulnak.

2025. Szeptember 12. 07:20, péntek | Belföld

Orbán Viktor miniszterelnök Abu-Dzabiban tárgyal

Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatásra érkezett Abu-Dzabiba, ahol a pénteki napon tárgyalást folytat Mohamed bin Zayed Al Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.

2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld

MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár

Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését