Hírek
2022. Május 16. 08:04, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Szörföst mentettek ki a Balatonból

A bajbajutott férfi a vízirendőrök segítsége nélkül, önerőből már nem tudott volna partot érni.
A vízirendőrök május 14-én 11 óra 50 perckor a Balatonfüredi előtti vízterületen, a szárazföldtől több száz méterre észleltek egy szörföst, aki segítséget kért. A rendőrök a helyszínre siettek, ahol a férfi elmondta, hogy a felerősödött szél és a hullámzás miatt - elsőfokú viharjelzés volt érvényben - nem tudott volna partot érni. A 47 éves budapesti lakost kimentették a vízből, majd a partra vitték - közölte a rendőrség.
A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a Balaton vízfelületén bajba kerülnek vagy bajba jutott személyt, személyeket észlelnek, tegyenek bejelentést a 112-es segélyhívón, vagy az ingyenesen hívható 1817-es vízi segélyhívó telefonszámon!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat
2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld
Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok
A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.
2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld
Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban
A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait