Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2013. Augusztus 07. 14:38, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Tarlótűz miatt teljesen lezárták a 8-as főutat a kisberzsenyi elágazásnál

Tarlótűz miatt teljesen lezárták a 8-as főutat a kisberzsenyi elágazásnál

Teljesen lezárták a 8-as főút egy szakaszát szerdán a kisberzsenyi elágazás közelében, mert kigyulladt a tarló és az aljnövényzet az út mellett - közölte a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság az MTI-vel.

Feloldották az útzárat a 8-as főút kisberzsenyi elágazásánál, ahol korábban az út mellett a tarló és az aljnövényzet égett - közölte Dömölki Zsolt, a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője szerdán az MTI-vel.

A Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletesének tájékoztatása szerint a tüzet eloltották, jelenleg az utómunkálatok zajlanak.

Az ügyeletes tájékoztatása szerint a hármas, kiemelt fokozatú tűzesethez az ajkai, a pápai, a sárvári és a keszthelyi tűzoltók vonultak ki. A tűz átterjedt az úttest túloldalára és a látási viszonyok is rosszak a nagy füst miatt.
Bakó Adrienn, a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta: az eset miatt teljesen lezárták az útszakaszt a 105-ös és a 106-os kilométer között. A forgalmat Kamond, illetve Karakószörcsök és Kerta irányába elterelik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik