Hírek
2016. Július 07. 11:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Danubia Televízió
Térfigyelő kamerarendszer Tahitótfaluban
Hónapokkal ezelőtt döntött a képviselő-testület arról, hogy a közbiztonság és a közterületek rendjének javítása érdekében kamerákat szereltet fel.
Februárban választotta ki a beérkezett három ajánlat közül a legkedvezőbbet, így május végére el is készülhetett a mintegy 8 millió forintos rendszer, mely összesen 11 kamerát, a rendszámfigyelőt, mobil applikációt és egy központi egységet tartalmaz a megfelelő szoftverekkel és monitorokkal.
Tahi oldalon egy kamera figyeli a hídfőt, három a Szabadság teret, kettő a Tesco előtti területet és egy a Tesco belső parkolóját. A település szigeti részén a Hősök terén négy kamera van kihelyezve.
A térfigyelő rendszer a közterületen készült felvételeket rögzíti, majd 5 nap elteltével automatikusan törli, kivéve, ha az önkormányzat kezdeményezésére az eljárásra jogosult szerv vagy a hatóság eljárást indított. Ebben az esetben az önkormányzat megbízottja a rögzített felvételt kezelheti legfeljebb 30 napig.
A kamerák által felvett kép személyes adatnak minősül, amely csak akkor kezelhető, ha ahhoz az érintett hozzájárul. A térfigyelő rendszer alkalmazásához a hozzájárulás önkéntes, ráutaló magatartással történik. A rendszer alkalmazásáról a területen megjelenő személyek részére jól látható helyen, jól olvasható ismertetőt kell kihelyezni. A kamerák felvételét egy végpontba, a Tahitótfalu Rendőrős zárt szerverszobájában elhelyezett számítógépre juttatják el. Itt lehetséges a kívánt adat letöltése és a helyben monitorozás is. Ide a polgármester, alpolgármester, a jegyző és a jegyző helyettese, az önkormányzat által megbízott személy, valamint a hivatal rendszergazdája is beléphet valamint tartózkodhat. A kamerák működését mobilinterneten is lehet ellenőrizni, erre az önkormányzat által megbízott személy jogosult. Ezen felül hordozható számítógéppel is hozzáférhetők az adatok, melyet az ezzel megbízott rendőr használhat. Használaton kívüli esetben a polgármesteri hivatal épületében egy zárható helyiségben, zárható szekrényben kell elhelyezni.
Fotó: Danubia Televízió
Ha érdekelnek a hasonló tartalmú cikkek, lájkold a Facebook oldalunkat: Infováros Szentendre ... és ne felejtsd el a cikket megosztani az ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák azt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 14. 09:04, vasárnap | Életmód
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben szombaton: az augusztusi hagyományos virágkarnevál téli kistestvéreként megtartott fesztiválra több ezren gyűltek össze a cívisváros központjába.
