Hírek
2012. Június 01. 13:32, péntek |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Termékenység: a rákos nők más információkat kapnak, mint a férfiak
Amikor egy férfit rákkal diagnosztizálnak, más információkat kap orvosától termékenységének megőrzésével kapcsolatban, mint egy nő
- írja egy új, skót tanulmány, mely rámutat a nagy mértékben eltérő információkra, melyeket a különböző nemű betegek kapnak orvosaiktól. A tudósok szerint mindenkinek minél hamarabb megbeszélést kellene szerveznie egy termékenységi specialistával.
A kutatók 16 férfit és 18 nőt interjúvoltak meg, akik 17 és 49 év közöttiek voltak és nemrég diagnosztizálták őket rákkal. A pácienseket megkérdezték, hogy tudják -e pontosan milyen problémájuk van, és az mivel jár, valamint milyen kilátásaik vannak a jövőre nézve a termékenységgel kapcsolatban.
A kutatók megállapították: a férfiak más információkat kaptak a jövőjükkel kapcsolatban, mint a nők. Minden férfit - még a gyerekeseket is - bátorították arra, hogy fagyasztassák le a spermáikat és a legtöbbjüknél szóba került a sperma bank opciója is. Ezzel szemben mindössze néhány nő vitatta meg orvosával a termékenység megőrzésének lehetőségeit - írja a HealthDay.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 27. 13:00, péntek | Életmód
Megnyílt a Planet Budapest Fenntarthatósági Expo
2026. Február 27. 10:00, péntek | Életmód
Adománygyűjtést hirdet a tavalyi árvíz által sújtott erdélyi települések megsegítésére a református szeretetszolgálat
2026. Február 26. 17:00, csütörtök | Életmód
Húsvéttól látható a restaurált jeruzsálemi Szent Sír barokk mása Veszprémben
Elkészült a jeruzsálemi Szent Sír barokk másának restaurálása a veszprémi várnegyedben.
