Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2018. Augusztus 07. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Több mint 7 százalékkal nőtt a magyar turisták száma Horvátországban

Több mint 7 százalékkal nőtt a magyar turisták száma Horvátországban

Horvátországban több mint 7 százalékkal több magyar turistát regisztráltak az idén az év első hét hónapjában - tájékoztatta a Horvát Idegenforgalmi Közösség budapesti képviseletvezetője hétfőn az MTI-t.

Marin Skenderovic elmondta: január elsejétől június végéig 9,725 millió külföldi turista kereste fel az adriai államot, ahol 49,672 millió vendégéjszakát töltöttek, mindkét adat 5,3 százalékos bővülést mutatott a tavalyi hasonló időszakhoz képest. A magyar turisták száma ugyanakkor az átlagot meghaladóan, 7,5 százalékos bővüléssel 338,8 ezerre emelkedett, a vendégéjszakák száma pedig 7 százalékkal 1,662 millióra nőtt.

A képviseletvezető jelezte, amennyiben folytatódik az eddigi tendencia, a magyar turisták tavalyi 572 ezres létszáma az idén átlépi a 600 ezres számot. A magyar vendégéjszakák száma a múlt évben 10 ezerrel meghaladta a 3 milliót, az idén ez a rekord is megdőlhet.

A Horvátországba látogató turisták által legkedveltebb városok sorrendjében Dubrovnik áll az első helyen, amelyet Rovinj, Porec, Split és Medulin követ, míg a magyarok közül a Kvarner-öböl és az Isztriai-félsziget településeit keresik fel legtöbben.

Az idei statisztikai adatokból az is kiderül, hogy az év első hét hónapjában a turisták 19,6 millió éjszakát magánszállásokon töltöttek, 14 milliót szállodában, 10,4 milliót pedig kempingben. A fennmaradó rész az egyéb szálláshelyek - mint például a hajók - között oszlik el - ismertette az idegenforgalmi szakember.

Fotón: Dubrovnik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld

Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály

Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.

2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld

NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje

Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld

Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt

Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".