Hírek
2019. Július 17. 10:53, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint negyven fürdő vesz részt a Strandok éjszakáján
Július 26-án tartják a Strandok éjszakáját, a 10. évét ünneplő rendezvényhez idén több mint 40 fürdő csatlakozott országszerte
– mondta el a szentendrei V-8 Uszoda és Szabadidő Központban tartott keddi sajtótájékoztatón Boros László Attila, a Magyar Fürdőszövetség elnöke.
A kezdeményezés célja a kezdetektől az volt, hogy megismertesse a magyar fürdőket és fürdőkultúrát a hazai és a nemzetközi nagyközönséggel – emlékeztetett a szervezet elnöke.
Beszámolt arról is, hogy évről évre nő az esemény látogatóinak száma, tavaly meghaladta a 40 ezer főt.
A 10. évfordulóját ünneplő Strandok éjszakájához idén olyan fürdők, uszodák, strandok számára is csatlakoznak, amelye még nem tagjai a szövetségnek – tette hozzá.
A Strandok éjszakájához csatlakozott létesítmények pénteken meghosszabbított nyitva tartással várják a vendégeket, akik színes programkínálattal találkozhatnak - tájékoztatott Balogh Zoltán, a Magyar Fürdőszövetség főtitkára.
A fürdőkben változatos zenei programokkal, élő koncertekkel, sztárvendégekkel, DJ-kel várják a fürdőzőket. A zenei programok mellett tematikus szaunaprogramok, csúszdaverseny, aerobic és egyéb sportprogramok, habparty, lézershow és tűzzsonglőrök szórakoztatják a közönséget.
A programokról a www.furdoszovetseg.hu oldalon lehet részletesen tájékozódni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 27. 10:00, hétfő | Belföld
Vitézy Dávid: alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki
Az a cél, hogy alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. Július 27. 09:00, hétfő | Belföld
OGY - Alkotmánybírót választhat a parlament
A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.
2026. Július 27. 07:18, hétfő | Belföld
Újabb hőhullám várható a héten
2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai
Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.
