Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2018. Január 29. 19:21, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Több mint száz turista rekedt egy síliften az ausztriai Alpokban

Több mint száz turista rekedt egy síliften az ausztriai Alpokban

Műszaki hiba miatt több mint száz turista rekedt a Kreischberg sípálya egyik felvonóján hétfőn - közölte a felső-stájerországi rendőrség.

Az osztrák rendőrség Twitter-üzenete szerint 100-150 turista került szorult helyzetbe a rosenkranzi síliften.

A mentés azonnal megkezdődött három helikopter, továbbá a hegyi mentők tizenegy csapattának részvételével, de helyi segélyszervezetek is közremúködtek.

Karl Fussi, a sílift üzemeltetője elmondta: a hegyi mentők felmásznak az ülésekig és köteleken engedik le az embereket, míg a helikopterek fentről eresztenek le valakit, aki felviszi a fedélzetükre a turistákat.

A Kronen Zeitung című osztrák lap - online kiadásában - délután arról számolt be, hogy röviddel este hat óra előtt a mentés sikeresen befejeződött.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.

2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld

Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben

Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.