Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2011. Október 11. 14:41, kedd | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

Többen támogatják, mint ahányan ellenzik a meleg párok házasságkötését

Többen támogatják, mint ahányan ellenzik a meleg párok házasságkötését

A University of Chicago felmérése szerint a nyolcvanas évek vége óta csökken folyamatosan a meleg párok házasságkötését ellenzők aránya. Ma mintegy 131 ezer meleg pár él az Egyesült Államokban házastársakként.

A chicagói egyetem közvélemény-kutató intézete szerint egyértelmű trend igazolja, hogy az amerikai lakosság egyre toleránsabb a homoszexualitást illetően. Friss felmérésük szerint az 1988-ban mért 11 százalékról mára 46 százalékra nőtt azok aránya, akik támogatják a meleg párok házasságkötését. Most először mértek nagyobb arányt a támogatók körében: a melegházasságot ellenzők aránya ugyanis jelenleg 40 százalék körül mozog. A felmérés a témában készült korábbi kutatásokkal összhangban ezúttal is azt mutatja, hogy a tolerancia szintje a fiatalok körében a legmagasabb: a 30 év alattiak 64, a 70 évnél idősebbek 27 százaléka ért egyet azzal, hogy az egynemű párok is házasságot köthessenek.

A kutatás, amelyet negyven éve rendszeresen megismétel az egyetem, megállapította, hogy a folyamatosan javul a melegekkel kapcsolatos pozitív attitűd mértéke. Míg 1972-ben még csak 24, ma már 86 százalék gondolja úgy, hogy egy saját neméhez vonzódó férfi vagy nő is bekapcsolódhat a politikába. Hasonlóan, az 1973-ban mért 48 százalékról 84 százalékra nőtt azok aránya, akik szerint a melegek is taníthatnak az iskolákban.

Az Egyesült Államokban hat államban, valamint a fővárosban van lehetősége egybekelni a meleg pároknak, míg 39 államban kifejezetten tiltva van az azonos neműek házasságkötése. A statisztika hivatal becslése szerint valamivel több, mint 131 ezer meleg pár élhet az országban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.

2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld

Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok

A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.

2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld

Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban

A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait