Hírek
2018. Április 26. 18:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Többfelé 30 fok körüli meleg lesz a hosszú hétvégén
Csapadék is várható, de jellemzően sok lesz a napsütés, helyenként 30 fokig is melegedhet a levegő a hosszú hétvégén
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
Pénteken alapvetően napos idő lesz, csapadék nem várható. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 5-12 fok között alakul, az Északi-középhegység völgyeiben és a szélvédett északnyugati tájakon lehet a hidegebb. Napközben 18-23 fokig melegszik a levegő.
Szombaton több órára kisüt nap, délután, este helyenként zápor, zivatar is kialakulhat. Emellett megélénkül, zivatar környezetében megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 4-12, a maximumhőmérséklet 24-29 fok között várható.
Vasárnap a többórás napsütés mellett délelőtt kevesebb, délután erőteljesebb gomolyfelhő-képződés várható. Szórványosan alakulhat ki zápor, zivatar, nagyobb számban a délutáni, esti órákban. A légmozgás többfelé élénk, helyenként erős lesz, zivatar környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-17, a legmagasabb hőmérséklet 24-30 fok között valószínű.
Hétfőn napos idő várható, délután és este lehet helyenként zápor, zivatar. Többfelé élénk, helyenként erős, zivatar környezetében viharos széllökések is lehetnek. A leghidegebb órákban 10-17 fok lehet. Napközben 25-30 fokig melegszik a levegő.
Kedden, május elsején is napos idő várható szórványosan - nagyobb eséllyel az ország középső és keleti területein - záporral, zivatarral. Emellett néhol megerősödik, zivatar környezetében viharossá fokozódik a szél is. A legalacsonyabb hőmérséklet 9-16, a legmagasabb hőmérséklet 23-28 fok között valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
