Hírek
2018. Július 01. 08:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Történelmi csúcson a háztartások betétállománya

Történelmi csúcsra, 8116,8 milliárd forintra emelkedett április végére a háztartások betétállománya, és 9,1 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi mennyiséget
- ismerteti a csütörtöki Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank (MNB) statisztikáira hivatkozva.
A lakossági - vagyis az önálló vállalkozók betétei nélkül számolt - állomány 7797,8 milliárd forintot ért el a negyedik hónapban, ez éves alapon 8,5 százalékos emelkedés.
A lakossági betétek mennyiségének emelkedése a látra szóló és a folyószámlabetét-állomány megugrásának köszönhető: a lekötetlen pénzek volumene ugyanis 17,4 százalékkal, 5222,2 milliárd forintra emelkedett egy év alatt. Ezzel szemben a korábban az eszközosztály legnagyobb részét adó, éven belüli időtávra lekötött betétek állománya 11,8 százalékkal, 1599,1 milliárd forintra zsugorodott az áprilisig számolt 12 hónapban, és 14,1 százalékkal, 75,1 milliárd forintra csökkent az egy és két év közötti időtartamra lekötött pénz mennyisége is - olvasható a gazdasági napilapban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.