Hírek
2020. Január 24. 13:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Továbbra is biztosított a gázellátás a téli időszakra

Az orosz-ukrán gázszállítási megállapodás Magyarország ellátásbiztonságát is javítja, de a téli időszak gázszükségletét a tárolói kapacitások is fedeznék
– mondta pénteki sajtótájékoztatóján Budapesten az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkára.
Kaderják Péter üdvözölte, hogy Oroszország és Ukrajna lezárta a régóta húzódó gázvitát, így 2024-ig biztosított a kelet felől érkező beszállítás. A téli gázellátásra azonban már jóval a megegyezés előtt fel kellett készülni, a kormány ezért a tárolói kapacitások teljes kihasználása mellett döntött – tette hozzá.
Az államtitkár közölte, hogy a belföldi tárolók töltöttsége a legutóbbi adatok szerint 83 százalék. A biztonsági készlet mennyisége 1,9 milliárd köbméter, a kereskedelmi tárolókban 3,8 milliárd köbméter gáz maradt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.