Hírek
2014. Július 16. 07:51, szerda |
Helyi
Forrás: Lenger
Új óvoda épül Szentendrén - látványtervek

Új óvoda épül Szentendrén az Egres úton az önkormányzat több mint 200 milliós beruházásában. Az uniós támogatással megvalósuló épület a tervek szerint 2015 tavaszára készül el.
Szentendre kiemelten kezeli a kisgyermekes családok ügyét, ezért is kezdődött el a Szentendre 1000év+ program keretében egy új óvoda építése az Egres úton. A beruházáshoz a város az Európai Regionális Fejlesztési alapból nyert pályázaton több mint 195 millió forint forrást, amit a központi költségvetésből is kiegészít. A teljes projekt pedig több mint 208 millió forintból valósul meg. A látványtervek elkészülte mellett már lezárult a közbeszerzési eljárás és a kivitelező kiválasztása is, a munkálatokat majd a Gold-Block Hungary Kft. végzi. Az önkormányzat és a cég június 24-én írja alá a szerződést.
A tervek szerint az Egres út 66. szám alatti leendő óvoda kivitelezése 2015 tavaszán fejeződik be, azt követően pedig 2015. szeptember elsején meg is kezdődik a nevelés négy csoportban.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Életmód
Csalók élnek vissza az OTP Bank egyik vezetőjének nevével
Az OTP Bank egyik vezetőjének nevével visszaélve, magukat rendőröknek kiadó csalók videóhívásban keresik meg az ügyfeleket, hogy pénzt szerezzenek tőlük - hívta fel a figyelmet a pénzintézet szerdán.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik